Co to jest depilacja laserowa?

Bardzo dużo osób cierpi z powodu nadmiernego owłosienia. Dużą część stanowią oczywiście kobiety. Dlatego szukają one różnych sposobów, aby się ich pozbyć. Obecnie na rynku istnieje kilka popularnych sposobów na pozbycie się włosków. Zaliczyć można do nich maszynki do golenia lub plastry do depilacji. Jednak warto wspomnieć, iż nie dają one trwałego efektu. Do najpopularniejszego sposobu można zaliczyć nic innego jak depilację laserową. Co to jest i do czego służy będzie można dowiedzieć się z niniejszego artykułu. Warto zatem się z nim zapoznać.

Czym jest depilacja laserowa?

Czym zatem ona jest? To nic innego jak popularna Metoda, której celem jest całkowite usunięcie nadmiernego owłosienia. Jest ona alternatywą do tradycyjnej depilacji za pomocą wosku czy depilatora. Ponadto tego typu depilację laserową wykonuje nie kto inny jak wykwalifikowana kosmetyczka czy też kosmetolog w salonie kosmetycznym pod kontrolą lekarza. Robi się to oczywiście przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Tylko czy ktoś wie, jak w ogóle wygląda zabieg depilacji laserowej? Otóż do zabiegu depilacji laserowej wykorzystuje się przede wszystkim  laser , który generuje wiązkę światła. Ta po zetknięciu ze skórą niszczy występujące włoski poprzez wychwycenie melaniny , która znajduje się w cebulkach. Warto dodać, iż w tym przypadku melanina pochłania światło lasera, podgrzewa się i nieodwracalnie uszkadza. Dlaczego jest nazywany trwałym? Wszystko dlatego, iż przez działanie wiązki laserowej włoski niszczone są całkowicie.

Zadajmy sobie pytanie czy tylko kobiety mogą korzystać z zabiegów depilacji laserowej? Otóż nie. Jest to także dostępne dla mężczyzn. Tego typu zabiegi są bezinwazyjne. Co to oznacza? Otóż dzięki temu można stosować ją w obrębie każdej części ciała. Najczęściej jednak ludzie decydują się depilować laserem: nogi, ręce, pachy, okolice bikini i twarz. Bardzo popularne wśród mężczyzn stała się także depilacja, brzucha czy pleców. To dotyczy osób, które mają nadmiernie owłosione te części ciała.

Czy wszyscy mogą korzystać z takich zabiegów? Otóż nie. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią na pewno nie mogą z nich korzystać. Ponadto jest to przeciwwskazane dla osób, które mają: obszerne poparzenia skóry, łuszczycę, bielactwo, cukrzycę, epilepsję, zaburzenia krzepliwości krwi.

Jeśli ktoś cierpi z powodu dużej ilości włosów i ma z tego powodu kompleksy to jak najbardziej powinien zdecydować się na laserowy zabieg. Czasami jednak jedna sesja nie wystarczy. Trzeba wykonać trzy lub nawet cztery. A ile kosztuje jedna seria? Otóż wygląda to następująco:

  • między 160 do 289 zł dla depilacji okolic intymnych, czyli bikini i bikini pełnego, brazylijskiego oraz męskiego, pośladków, linii białej;
  • od 68 do 520 zł za depilację nóg,
  • od 158 do 180 zł za depilację rąk.

Ceny oczywiście zależne są od miasta. Im większe miasto tym większe ceny.