Czy warto iść pod nóż?

Operacje plastyczne to jeden z tematów, który wzbudza wiele kontrowersji. Niektórzy uważają, że są to zabiegi pomocne, a inni słysząc „operacja plastyczna” mają przed oczami efekty zabiegów, które zmieniają człowieka tak, że wygląda on sztucznie, nierealnie. Jak jest naprawdę? Czy warto iść pod nóż? Więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury.

Operacje plastyczne – czy warto?

Chociaż faktycznie, niektórzy stosują dużo zabiegów, co powoduje nienaturalny wygląd, warto pamiętać, że każdy ma prawo dążyć do swojego własnego ideału. Operacje plastyczne to nie tylko sposób na lepszy wygląd, ale także lepsze samopoczucie i komfort życia. Oferta jest bardzo szeroka, dzięki czemu każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Operacje wpływają nie tylko na polepszenie wyglądu, ale także komfortu codziennego funkcjonowania. Czy warto iść pod nóż? Zdecydowanie tak. Niezależnie od tego, czy chcesz pozbyć się drobnych niedoskonałości czy pozmieniać trochę więcej, korzystne efekty wpłyną pozytywnie na wiele aspektów Twojego życia.
Z dobroci operacji plastycznych korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Dzięki nim można w końcu poczuć się dobrze we własnej skórze. Na operację warto zdecydować się wówczas, gdy jej efekty mogą znacznie poprawić komfort funkcjonowania. Jakie operacje są najpopularniejsze? Sprawdź poniżej.

Najpopularniejsze zabiegi

Oto zabiegi chirurgii plastycznej, na które decydujemy się najczęściej:

  1. Powiększanie biustu – nie każda pani jest zadowolona z rozmiaru swojej miseczki, na co odpowiada chirurgia plastyczna. W zależności od czynników indywidualnych, koszt takiego zabiegu to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dzięki poprawieniu rozmiaru piersi, można nie tylko lepiej wyglądać, ale również poczuć się bardziej atrakcyjnie. Jest to operacja prowadzona w znieczuleniu ogólnym. Do około 6 tygodni po operacji, należy nosić specjalny opatrunek i stanik formujący. Jeśli Twoim źródłem kompleksów jest wygląd lub rozmiar piersi, ten zabieg jest dla Ciebie. Przeciwwskazania do wykonania operacji powiększania biustu to skazy naczyniowe, nieprawidłowa krzepliwość, ciąża, infekcja ropna skóry, nieregulowana cukrzyca i nadciśnienie tętnicze.
  2. Korekta nosa – każdy chciałby mieć zgrabny i estetycznie wyglądający nos, a dzięki zabiegowi korekty jest to możliwe. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, techniką poprzez dziurki nosa, lub techniką otwartą, czyli poprzez nacięcie. Po około 10 dniach od zabiegu pacjentowi zdejmowany jest gips oraz szwy. Obrzęki i siniaki w okolicy nosa to normalna sytuacja po plastyce, mogą pojawiać się również problemy z oddychaniem przez nos, nie powinny jednak trwać dłużej niż 3 tygodnie po zabiegu. Plastyka nosa nie powinna być wykonywana u nastolatków, odradza się ją również w przypadku chorób zakrzepowo-zatorowych.
  3. Lifting twarzy – polega na zmniejszeniu tkanki w odpowiednich partiach twarzy i szyi, dzięki czemu skóra jest naciągnięta. Efekt jest taki, że zmarszczki znikają, a twarz wygląda młodziej. Zabieg wykonany przez profesjonalistę to gwarancja estetycznego wyglądu, zachowania naturalnej mimiki twarzy. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, rekonwalescencja może trwać do 14 dni. Przeciwwskazania to zaburzenia krzepliwości, infekcja ropna skóry, ciąża, nieregulowane nadciśnienie tętnicze i cukrzyca.
    Oczywiście lista zabiegów jest o wiele dłuższa. Tak naprawdę chirurgia plastyczna to rozwiązanie na każdy problem związany z wyglądem.

Dbaj o swoje potrzeby

Warto dbać o swoje potrzeby i samopoczucie. Jeśli coś wprawia Cię w kompleksy, możesz poszukać rozwiązania w chirurgii estetycznej. Pamiętaj jednak, aby wybierać sprawdzone i zaufane kliniki. Warto również zachować umiar, gdyż jego brak może prowadzić do nienaturalnego efektu. Każdy jednak ma swój własny ideał do którego dąży.