Dlaczego nie mogę schudnąć?

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? Jeśli tak, to bardzo dobra decyzja. Nadwaga to nie tylko problem natury estetycznej, ale także poważne zagrożenie dla zdrowia oraz znaczne obniżenie jakości i komfortu codziennego funkcjonowania. Chcesz schudnąć, ale wciąż waga stoi w miejscu? Ćwiczysz i starasz się dobrze odżywiać, ale nie zauważasz pozytywnych efektów? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. W kolejnych akapitach znajdziesz możliwe przyczyny Twojego problemu, a także skuteczne sposoby na ich rozwiązanie. Zapraszamy do lektury.

Zbyt mała ilość ruchu

Pamiętaj, że bez regularnej aktywności fizycznej, nie ma szans na uzyskanie zadowalających efektów odchudzania. Warto podejmować aktywność kilka razy w tygodniu, aby cieszyć się spadkiem wagi. Możliwości jest wiele, warto urozmaicać trening. Pływanie doskonale wpływa na wygląd sylwetki, zajęcia z zumby pozwolą na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także przyniosą wiele radości. Warto także postawić na bieganie, które kształtuje całą sylwetkę, a podejmowane na świeżym powietrzu doskonale wzmacnia odporność i dotlenia organizm. Jest wiele aktywności, które wpłyną pozytywnie nie tylko na Twój wygląd, ale również na samopoczucie. To właśnie takie treningi warto wybierać, aby czerpać radość z codzienności i ułatwić sobie proces zrzucania zbędnych kilogramów.

Podjadanie i nieodpowiednie rozplanowanie posiłków

Poza ćwiczeniami, niezwykle ważna jest również odpowiednia dieta. Powinna zapewniać organizmowi wszystko to, czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Pamiętaj, że głodówka i zbyt restrykcyjna dieta to nic dobrego, a takie postępowanie może skończyć się efektem jojo. Chcesz schudnąć? Postaw na racjonalną, odpowiednio skomponowaną dietę. Posiłki powinny sycić, a także smakować. Nudna dieta to nic dobrego, a z pewnością nic skutecznego. Zadbaj o siebie, ale nie katuj swojego organizmu.
Odpowiednio skomponowana dieta nie kusi do podjadania. Jeśli odczuwasz mały głód i sięgasz po słodycze czy inne niezdrowe przekąski, nie osiągniesz zamierzonego celu. Warto mieć zawsze przy sobie coś, co można przekąsić, a jednocześnie nie rujnować planu odchudzania. Doskonale sprawdzają się warzywa i owoce pokrojone w słupki, a także odżywcze koktajle owocowo warzywne domowej roboty. Te ostatnie to prawdziwe bomby witaminowe, które jednocześnie są bardzo smaczne.

Wierzyć producentom żywności

Pamiętaj, że nie każdy produkt z oznaczeniem „light” jest dobry dla Twojego zdrowia i wyglądu sylwetki. W tego rodzaju produktach zawartość tłuszczu jest wysoka, a ma to na celu poprawę smaku. Nie ufaj więc kuszącym reklamom, atrakcyjnym sloganom i ładnie wyglądającym opakowaniom. Na zakupach najlepiej jest zachować czujność i zawsze zapoznawać się ze składem produktów. Warto również przygotować sobie listę składników, które nie są zdrowe i unikać ich podczas zakupów.

Nie masz motywacji

Nawet najbardziej zmotywowana osoba, może po kilku dniach diety i ćwiczeń poczuć, że motywacja gdzieś zniknęła. Warto o nią dbać, aby wciąż mieć chęci i siłę do pozytywnych zmian. Sposobów na motywację jest wiele, a oto niektóre z nich:

  • bilans zysków zdrowotnych, które można osiągnąć prowadząc zdrowy tryb życia,
  • ustalenie daty osiągania poszczególnych celów,
  • czytanie cytatów motywacyjnych,
  • obserwowanie blogów tematycznych i przyswajanie wiedzy na temat zdrowego trybu życia.

Nagradzasz się nieodpowiednio

Dobrym sposobem na wyżej wspomnianą motywację, jest nagroda. Jeśli jednak okaże się nią słodka przekąska lub brak treningu, nie jest to doba droga do osiągnięcia zamierzonych celów. Dobrą motywacją może okazać się zabieg w SPA, manicure lub pedicure czy zakup nowego ubrania lub gadżetu. Taka motywacja działa, a przede wszystkim nie szkodzi zdrowiu oraz wyglądowi sylwetki.