Jak dbać o dłonie? Sprawdzone sposoby

Dbanie o skórę dłoni jest bardzo ważną kwestią. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji można zyskać nie tylko piękną i zdrową skórę dłoni, ale również komfort. O dłonie należy dbać na co dzień, aby pozostawały w dobrej kondycji. Szczególnie ważna jest jednak pielęgnacja w okresie jesienno-zimowym, kiedy niskie temperatury i wiatr działają na skórę wyjątkowo niekorzystnie. Jak dbać o dłonie? Kilka prostych i skutecznych porad znajdziesz w kolejnych akapitach.

Odpowiednia pielęgnacja – klucz do sukcesu

Zdrową skórę dłoni można uzyskać za pomocą odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo ważna jest również regularność, która zapewnia najlepsze efekty. Warto urządzać sobie dom owe spa, które wpłynie korzystnie zarówno na stan i wygląd dłoni, jak i samopoczucie. Domowe spa dla dłoni, powinno zawierać złuszczanie. Warto robić to raz w tygodniu, aby pozbyć się martwego naskórka i sprawić, że skóra wchłonie lepiej odżywcze substancje kosmetyków. Gotowy peeling kupisz w każdej drogerii, możesz również zrobić go samodzielnie. W tym drugim przypadku, doskonale sprawdzi się połączenie oliwy i cukru.
Poza regularnym peelingiem, skóra dłoni potrzebuje również kremu, który nawilży ją i dostarczy cennych substancji odżywczych. Warto czytać składy kosmetyków i używać jedynie tych, które zawierają odpowiednie składniki. Dobrym pomysłem jest stosowanie naturalnej pielęgnacji. Z racji tego, że jest ona coraz bardziej popularna, w drogeriach znajdziesz wiele kosmetyków do dłoni z dobrym, naturalnym składem. Często to właśnie najprostsze rozwiązania dają najlepsze efekty. Natura jest dla nas dobra, warto o tym pamiętać.
Poza peelingiem i kremem, warto stosować również odżywcze maseczki na dłonie. Dzięki temu podrażnienia zostaną złagodzone, a skóra stanie się gładka. Maseczkę można zrobić samodzielnie. Wystarczy zmieszać oliwę i żółtko jaja, nałożyć na dłonie i owinąć je folią. Po upływie 20 minut zmyj maskę ciepłą wodą i gotowe.

Dobre nawyki

Poza odpowiednią i regularną pielęgnacją, warto zadbać o dobre nawyki:

  1. Noś rękawiczki – jest to ważne szczególnie zimą, gdy mróz i wiatr działają na skórę niekorzystnie. Warto stawiać na rękawiczki dobrej jakości, które chronią dłonie w nawet najbardziej nieprzyjaznych warunkach. Rękawiczki trzeba także zakładać podczas sprzątania, szczególnie, jeśli używasz chemii. Nawet podczas zmywania naczyń warto pamiętać o rękawiczkach. Również w przypadku ćwiczeń na siłowni czy jazdy na rowerze, pamiętaj o zabezpieczeniu dłoni odpowiednimi rękawiczkami.
  2. Krem zawsze w pobliżu – ten nawyk nie jest trudny do wprowadzenia w życie. W drogeriach dostępne są różne pojemności, dzięki czemu można zakupić krem w małej buteleczce, która zmieści się w plecaku czy torebce. Dłonie warto kremować po każdym myciu. Jeśli czujesz, że skóra jest szorstka lub zaczyna piec, użyj dobrej jakości kremu.
  3. Zadbaj o dietę i nawodnienie – zdrowa dieta i picie wody wpływa pozytywnie na cały organizm, wygląd i samopoczucie. Warto pamiętać o tych dwóch ważnych kwestiach, aby mieć piękne dłonie i cieszyć się lepszą formą.
  4. Czytaj składy kosmetyków – im prostszy skład, tym lepszy kosmetyk. Warto zrobić sobie listę substancji, których trzeba unikać i mieć ją zawsze przy sobie.

Profesjonalne zabiegi na dłonie

Aby dostarczyć dłoniom to co najlepsze, warto od czasu do czasu odwiedzić gabinet kosmetyczny. W ofercie znajduje się wiele zabiegów, które wpływają korzystnie na stan i wygląd dłoni. Zabieg spa zawiera masaż peelingujący, nałożenie maski regenerującej oraz masaż. Taki zabieg jest bardzo przyjemny, a jego efektem jest gładka i odżywiona skóra dłoni. Warto pamiętać, że każdy zasługuje na chwilę odpoczynku. Takie spa wpływa dobrze nie tylko na dłonie, ale również na samopoczucie. Z pewnością jest to rozwiązanie, z którego warto skorzystać.