Jak dobrać podkład do cery?

Odpowiednio dobrany makijaż podkreśla atuty urody, a zakrywa to, co niekoniecznie pragnie się pokazywać. Niezależnie od tego, czy jest to makijaż na co dzień, czy taki na wielką okazję, bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego podkładu. Jak zrobić to prawidłowo? Kilka najważniejszych informacji znajdziesz poniżej.

Odpowiedni kolor

Pierwszą kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę dobierając podkład, jest oczywiście kolor. Aby znaleźć ten odpowiedni, warto zrobić test. Odrobinę podkładu testera zaaplikuj na skórę, kolor kosmetyku nie powinien być zbyt ciemny, ale nie może być również zbyt jasny. Odcień podkładu powinien być dobrany w taki sposób, aby tworzył jak najbardziej naturalny efekt. Jest to zasada, o której trzeba pamiętać wybierając kosmetyk na co dzień. Jeśli chodzi o makijaż wieczorowy, podkład powinien być o jeden ton jaśniejszy od tonacji skóry. Wówczas można bez obaw modelować twarz za pomocą bronzera.

Podkład a rodzaj cery

Poza odpowiednim odcieniem, trzeba pamiętać również o rodzaju cery. Każdy typ zachowuje się bowiem inaczej, ma swoje własne potrzeby. Jeśli chodzi o skórę tłustą, najlepszym wyborem okaże się podkład nawilżający. Skóra tłusta i mieszana polubi się z podkładem matującym oraz wygładzającym. W przypadku alergików, warto polecić produkty hypoalergiczne. Osoby, które mają cerę problematyczną, powinny stawiać na podkłady zapewniające mocniejsze krycie.
Warto sięgać po produkty dobrej jakości, które zapewnią trwały i dobrze wyglądający makijaż, a jednocześnie zadbają o potrzeby skóry. Produkty dobrej jakości opatrzone są informacjami, dzięki którym można sprawdzić, czy podkład jest odpowiedni dla danego rodzaju cery. Dobrym pomysłem okażą się również zakupy w drogeriach internet -owych, gdzie pod każdym produktem można znaleźć wyczerpujące informacje na temat jego właściwości, składu i działania.

Przetestuj kosmetyk w drogerii

Wiele pań dobierając podkład w drogerii, po prostu nakłada odrobinę produktu na skórę dłoni. Nie jest to dobre rozwiązanie, które przyniesie odpowiedzi na najważniejsze pytania. Aby móc dobrze przetestować produkt, należy zaaplikować go tam, gdzie ma być używany na co dzień, a więc na skórę twarzy. Nanieś więc tester na twarz, a następnie obserwuj, czy kolor podkładu nie zmieni się po kilku minutach od aplikacji. Pamiętaj, że najlepszym sposobem jest nałożenie produktu na całą twarz. Po wyjściu z drogerii warto zerknąć w lustro i sprawdzić, jak podkład prezentuje się w świetle dziennym. Po powrocie do domu nie zmywaj podkładu, a poczekaj na wieczorne oczyszczanie twarzy. Dzięki temu możesz ocenić, jak podkład zachowuje się na skórze w ciągu dnia i jak wygląda wieczorem. Pamiętaj, aby tester nakładać na twarz pozbawioną makijażu. Jeśli masz wątpliwości, warto poprosić pracowników drogerii o próbkę, aby móc sprawdzić działanie podkładu przez kilka dni. Taki test powinien dać odpowiedź na pytanie, czy produkt jest odpowiedni dla Twojej skóry.

Nie bój się porad

Jeśli robisz zakupy w drogerii stacjonarnej, nie bój się poprosić o pomoc. Osoby pracujące w takich miejscach powinny wiedzieć, jak dobrać idealny podkład do odcienia i rodzaju cery. Jeśli w drogerii w której robisz zakupy pracują profesjonaliści, odnalezienie odpowiedniego podkładu nie powinno stanowić problemu.

Dobry podkład do podstawa

Odnalezienie idealnego produktu nie zawsze jest łatwe. Warto jednak próbować, gdyż podkład jest podstawą makijażu. Jeśli chcesz wyglądać w nim dobrze, po prostu musisz zadbać o odpowiedni wybór. Pamiętaj, że jak już raz uda Ci się znaleźć produkt idealny, będziesz miała spokój na wiele lat. Warto więc wybrać się do drogerii i rozpocząć poszukiwania podkładu, który podkreśli Twoje atuty a ukryje to, czego nie chcesz pokazywać innym.