Jak imprezowy styl życia wpływa na skórę?

Chociaż imprezowy styl życia nie jest dla każdego, dla wielu osób jest to wielka atrakcja, sposób na rozrywkę i odpoczynek. Warto jednak pamiętać, że taki styl życia wpływa negatywnie na zdrowie, a także wygląd. Jeśli jesteś imprezowiczem i martwisz się o stan swojej skóry, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Poniżej znajdziesz kilka prostych sposobów, które pomogą zachować Ci piękny i młody wygląd na dłużej, pomimo częstego imprezowania.

Stan skóry a alkohol

Jeśli imprezy, to często również alkohol. Nie trzeba być ekspertem aby wiedzieć, że trunki z procentami negatywnie wpływają na stan i kondycję skóry. Co robić, aby zachować zdrowy wygląd? Oto kilka sposobów:

  1. Wybierz dobry trunek – oczywiście najlepiej unikać alkoholu, ale przecież wszystko jest dla ludzi. Trzeba pamiętać o zachowaniu umiaru, a także wybierać te trunki, które nie zawierają w sobie dużych ilości cukru.
  2.  Zadbaj o nawodnienie – alkohol zwiększa wydalanie wody z organizmu, o czym warto pamiętać. Aby zadbać o kondycję skóry i lepsze samopoczucie, zadbaj o nawodnienie organizmu.
  3. Wspomagaj wątrobę – to ona jest odpowiedzialna za pozbywanie się toksyn z organizmu. Gdy wrócisz już z imprezy, postaw na ziołową herbatę, która wspomoże wątrobę w oczyszczaniu organizmu.

Pamiętaj o pielęgnacji

Po powrocie do domu z imprezy, najprawdopodobniej marzysz jedynie o tym, aby położyć się w łóżku. Warto jednak pamiętać, że demakijaż należy wykonywać codziennie. Oczyszczenie skóry jest ważne na co dzień, a po imprezie szczególnie. Pot, kurz i inne zanieczyszczenia nie wpływają dobrze na stan Twojej skóry. Jeśli więc wracasz do domu po imprezie, pamiętaj o demakijażu i kremie odżywczo nawilżającym na noc. Odpowiednia pielęgnacja ma sens, ważna jest również regularność.
Aby zadbać o pięknie wyglądającą cerę, zastosuj również kurację retinolem. Jest to postać witaminy A, która nie bez powodu nazywana jest witaminą młodości. Dzięki takiej kuracji produkcja elastyny i kolagenu zostanie wzmocniona, a Twoja skóra zachowa młody i zdrowy wygląd na dłużej. Warto pamiętać także o serum nawadniającym, które łagodzi skórę i pozyskując wilgoć z powietrza dba o jej odpowiednie nawodnienie.

Pamiętaj o diecie

Zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta, wpływa korzystnie na wygląd, zdrowie i samopoczucie. Zdecydowanie warto zadbać o to, aby jeść zdrowo. Każdy jednak kto był na imprezie chociaż raz wie, jak trudno zachować zasady zdrowego żywienia podczas takich wydarzeń. Co robić? Oto kilka wskazówek:

  1. Zjedz zdrowy posiłek przed imprezą – dzięki temu podczas imprezowania nie odczujesz wilczego głodu, przez który pochłaniamy wszystko co jest pod ręką.
  2. Wybierz dobrze – jeśli jesteś na domówce czy weselu, na pewno masz kilka opcji do wyboru, wśród których znajdują się mniej i bardziej zdrowe posiłki. Czasami można pozwolić sobie na małą przyjemność w formie tłustego kawałka kotleta, warto jednak częściej wybierać zdrowsze propozycje. Kluczem do sukcesu jest zachowanie rozsądku.

Pamiętaj, że wszystko co jesz, wpływa na stan i wygląd Twojej skóry. Zawsze staraj się więc wybierać zdrowe opcje, nawet, jeśli jesteś na imprezie.

Pamiętaj o odpoczynku

Porządny odpoczynek po imprezie jest dobry dla zdrowia, samopoczucia i wyglądu. Jeśli lubisz imprezować, ułóż swój terminarz w taki sposób, aby po szalonej nocy móc się wyspać. Słuchaj swojego organizmu i odpowiadaj na jego potrzeby. Pamiętaj, że 5 godzin snu nie wystarczy, jak głosi popularny chociaż szkodliwy mit. Miej również na uwadze to, że niedoboru godzin snu nie da się odespać. Staraj się więc przesypiać każdej nocy przynajmniej 7 godzin.
Poza odpoczynkiem, trzeba także zachować czujność. Jeśli imprezowy tryb życia wpływa na organizm negatywnie, na pewno pojawią się oznaki. Trzeba więc obserwować swój organizm i reagować na jego potrzeby. Skóra jest opuchnięta, zaczerwieniona? A może brak Ci sił? Takie sygnały to znak, że musisz o siebie zadbać. Jest to ważne nie tylko dla pięknego wyglądu, ale również dla zdrowia.