Melanotan – daje piękną opaleniznę, odchudza, poprawia libido ale może też zabić!

Melanotan to syntetyczny analog melanotropiny, czyli hormonu, który pobudza wydzielanie melaniny. Przyjmowanie melanotanu pozwala na uzyskanie opalenizny bez konieczności korzystania z kąpieli słonecznych czy solarium. Środek ten ma także szereg innych korzystnych działań. Warto jednak pamiętać, że jego przyjmowanie wiąże się również ze skutkami ubocznymi, a nawet śmiercią.

Melanotan – działanie

Melanotan dostępny jest głównie w postaci preparatu zawartego w strzykawce. Sprzedawcy tego samoopalacza twierdzą, że jest to wręcz idealny sposób na piękną opaleniznę pozyskaną bez większego wysiłku. Kuszą, że przyjmowanie melanotanu ma również inne korzyści, takie jak poprawa libido, zrzucenie zbędnych kilogramów. Ludzie skuszeni tymi korzyściami decydują się więc na przyjmowanie preparatu. Warto jednak pamiętać, że jest to niebezpieczne. Wielu specjalistów ostrzega przed przyjmowaniem melanotanu. Oferowane preparaty nie mają odpowiednich atestów czy certyfikatów bezpieczeństwa, nie zostały przebadane pod kątek jakości czy czy skuteczności. Przyjmowanie preparatu zaburza równowagę hormonalną organizmu. Skutki uboczne takiego działania to przede wszystkim:

  1. mdłości,
  2. trudności z koncentracją,
  3. bóle głowy,
  4. zmniejszenie apetytu,
  5. przebarwienia na skórze.

Przyjmowanie melanotanu może być przyczyną śmierci

W sieci pojawiło się wiele opinii ekspertów, według których melanotan może uzależniać, powodować zakażenie wirusem HIV, wpływać negatywnie na wątrobę. Nikt tak naprawdę nie wie, w jakich warunkach wytwarzany jest preparat, a więc ryzyko zanieczyszczenia jest duże. Wielokrotne przyjęcie melanotanu za pomocą tego samego zestawu, może skutkować posocznicą, a nawet śmiercią.
Mimo tego, iż sprzedaż melanotanu jest w Polsce nielegalna, niestety można zakupić preparat przez internet. Główny Inspektorat Sanitarny wciąż ostrzega, iż preparat nie został przebadany, nie posiada atestów bezpieczeństwa i może być niebezpieczny dla życia oraz zdrowia.

Czy warto stosować melanotan?

Pomimo wysokiego ryzyka, wciąż wiele osób zastanawia się, czy warto stosować melanotan. Piękna opalenizna na pewno wpływa pozytywnie na prezencję ale trzeba pamiętać, że życie i zdrowie są ważniejsze niż wygląd. Perspektywa uzyskania pożądanego efektu bez konieczności opalania wydaje się być kusząca, czy efekt jest jednak wart tego, aby poświęcać swoje życie? Pamiętaj, że przyjmowanie nieprzebadanych środków bez atestów, to stąpnie po bardzo cienkiej linie. Chociaż jakość efektów i szybkość ich osiągania mogą kusić, należy zawsze pamiętać o ryzyku i możliwych skutkach ubocznych. Istnieje co najmniej kilka zdrowszych sposobów na to, aby uzyskać piękny koloryt skóry. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

Sposoby na piękniejszy kolor skóry

Bezpiecznym sposobem na opaleniznę są samoopalacze w formie balsamów. Chociaż uzyskany efekt nie jest długotrwały, z pewnością nie szkodzi zdrowiu. Warto wybierać samoopalacze dobrej jakości, aby cieszyć się najlepszymi efektami. Produkty te zawierają składniki, które reagują z aminokwasami z warstwy rogowej naskórka, czego wynikiem jest powstawanie pigmentów.
Kolejnym bezpiecznym sposobem na opaloną skórę, jest opalanie natryskowe. Efekt widoczny jest w kilka godzin po wykonaniu zabiegu. Metoda nie powoduje uszkodzenia skóry, jest bezpieczna dla jej wyglądu i kondycji.
Aby cieszyć się pięknym kolorytem skóry, warto również zadbać o dietę, w której znajdzie się odpowiednia dawka beta-karotenu. Przykłady źródeł beta-karotenu to marchew, morele suszone, dynia, pomidor, arbuz, szpinak, papaja czy słodkie ziemniaki. Beta-karoten wpływa również pozytywnie na zdrowie i samopoczucie. Wspiera układ immunologiczny oraz wzrok, opóźnia procesy starzenia, chroni drogi oddechowe przed infekcjami, dba o układ pokarmowy.