Wilczy apetyt w ciąży

Wilczy apetyt w ciąży, to powszechny problem. Wówczas kobieta ma niepohamowaną chęć na przekąski, które niekoniecznie są zdrowe. Dostarczanie organizmowi pustych kalorii to nic dobrego. Jeśli pragniesz szybko wrócić do dobrej formy po ciąży, warto zadbać o swoją dietę. Jak poradzić sobie z wilczym apetytem? Odpowiedź znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury.

Zdrowa dieta to podstawa

Zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta, to ważna kwestia nie tylko w ciąży, ale również na co dzień. Wiele kobiet twierdzi, że w ciąży można pozwolić sobie na więcej przyjemności. Niestety przejadanie się i niezdrowe przekąski to nic dobrego. Warto dbać o zapotrzebowanie kaloryczne w tym czasie i nieco bardziej się pilnować. Aby pohamować wilczy apetyt, należy jeść regularnie i dbać o jakość posiłków. Najpierw warto określić swoje zapotrzebowanie kaloryczne, a następnie ułożyć zgodnie z nim zdrową dietę. Stawiaj na posiłki sycące, które będą nie tylko zdrowe, ale jednocześnie smaczne. Pamiętaj również, że każdego dnia należy spożywać kilka porcji warzyw i owoców. Jeśli chodzi o napoje, warto z nich zrezygnować. Dużo lepszym rozwiązaniem okaże się woda mineralna, dla smaku, warto dodać do niej kilka plastrów świeżej cytryny lub pomarańczy. Dobrym rozwiązaniem okażą się także pożywne, owocowo warzywne koktajle przygotowane w domowym zaciszu.

Wybieraj zdrowe przekąski

Pomiędzy głównymi posiłkami, warto zadbać także o przekąski. Pamiętaj jednak, że ciastka czy niewinnie wyglądające batoniki to zły pomysł. Dobrym rozwiązaniem okażą się warzywa krojone w słupki, suszone owoce lub jogurt naturalny z dodatkiem świeżych owoców. Pamiętaj jednak, że wszystko należy spożywać z umiarem. Jeśli chcesz uniknąć wilczego apetytu ustal konkretne pory posiłków i pilnuj ich dokładnie. Dzięki temu pomiędzy głównymi posiłkami, mała i zdrowa przekąska okaże się zupełnie wystarczająca.

Posiłki przyrządzaj w domu

Samodzielne przygotowywanie posiłków wymaga czasu, ale z pewnością warto postawić na takie rozwiązanie. Dzięki temu można jeść zdrowo, ale również zająć ręce i myśli. Gotowanie zajmuje czas i odciąga myśli od chęci podjadania niezdrowych przekąsek. Takie rozwiązanie to również pewność, że jedzenie jest zdrowe i odpowiednio przygotowane. Pamiętaj, aby unikać produktów wysoko przetworzonych. Nie wpłyną one dobrze ani na Twoje zdrowie, ani na wygląd sylwetki.

Ruch to zdrowie

Ciąża to czas, w którym warto zadbać o regularną aktywność fizyczną. Dzięki temu poczujesz się dobrze, zadbasz o formę i szybciej zrzucisz ewentualne zbędne kilogramy po porodzie. Pamiętaj jednak, aby wybierane aktywności były bezpieczne. Dobrym rozwiązaniem są długie spacery. Świeże powietrze doskonale wpłynie na Twoje samopoczucie i dotlenienie organizmu. Warto również poszukać w okolicy zamieszkania klubów, które posiadają w swojej ofercie zajęcia dla przyszłych mam.

Zaufaj specjalistom

Prawidłowe ułożenie diety dla kobiety ciężarnej, może okazać się niemałym wyzwaniem. Jeśli ważny jest najlepszy efekt, warto udać się do specjalisty, czyli dietetyka. Dzięki temu dieta będzie odpowiednio ułożona, można również liczyć na przydatne porady dotyczące żywienia w ciąży. Jeśli decydujesz się na takie rozwiązanie, wybieraj jedynie sprawdzonych specjalistów. Dzięki temu zyskasz pewność, że przygotowany jadłospis będzie najlepszej jakości. Warto dołączyć do grup tematycznych na Facebooku, gdzie mamy wspierają się nawzajem. Tam na pewno znajdziesz odpowiedź na pytanie, który dietetyk jest godny zaufania. Z jego pomocy można skorzystać nie tylko stacjonarnie. Wielu specjalistów prowadzi również konsultacje online.
Kolejny specjalista, który pomoże zadbać o dobrą formę w ciąży, to oczywiście trener personalny. Warto poszukać takiego, który świadczy swoje usługi z dojazdem do domu klienta. W większości przypadków kobiety ciężarne mogą ćwiczyć. Ważne jest jedynie fachowe doradztwo i odpowiedni dobór ćwiczeń.